Pro pořadatele

...fantastic clear tone and a glowing, warm choral sound

Frits van der Waa

Volkskrant (NL), 2019

…an outstanding performance by the Cappella Mariana!

Johan van Veen

Musica dei donum (NL), 2018

Cappella Mariana achieves a smoother, purely beautiful tone.

Len Mullenger

MusicWeb International (UK), 2018

….charakteristická je pro ně dokonalá souhra, intonační přesnost, propracování detailů, brilance.

Michaela Freemanová

Harmonie (CZ), 2016

….všechny hlasy souboru byly dokonale barevně vyvážené – při tak malém obsazení je to téměř zázrak!

Věroslav Němec

Harmonie (CZ), 2016

Das geschieht mit leichter Hand und einer entwaffnenden Perfektion.

Stephan Schmidt

Toccata-Alte Musik aktuell (DE), 2015

CV Cappella Mariana

Cappella Mariana je pražský komorní vokální soubor, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka.

Vystoupení ansámblu se setkala s nadšeným přijetím publika, kritika cení především expresivitu projevu a citlivý přístup k práci s textem.

Cappella Mariana vznikla v roce 2008 a jako jeden z mála domácích vokálních souborů se zaměřuje na uvádění pozapomenutých děl vrcholné vokální polyfonie z oblasti italské, vlámské či anglické renesance. Umělecky zastřešuje koncertní cyklus s názvem Postní pátky, navazující na tradici hudebních představení u křižovníků u Karlova mostu.

Členy souboru jsou mezinárodně renomovaní pěvci, kteří pravidelně spolupracují se souborem Collegium Marianum a vystupují na prestižních evropských festivalech (např. Oude Muziek Utrecht, Laus Polyphoniae Antwerpen, Stockholm Early Music Festival, Tage Alter Musik Regensburg, Bachfest Leipzig, Pražské jaro, Mitte Europa či Musikfestspiele Potsdam Sanssouci). Dále se věnují interpretaci barokní a předromantické hudby a účinkují na českých a zahraničních pódiích se soubory jako Bach Collegium Japan, Collegium Vocale Gent, Tiburtina Ensemble, Collegium 1704 či Pygmalion.

V roce 2012 ansámbl vydal svou profilovou nahrávku pod názvem Sacrum et Profanum a v roce 2014 natočil CD Praga Magna s hudbou rudolfínské Prahy.

Ansámbl se výrazně podílel na oslavách Českého roku hudby 2014 koncerty na evropských festivalech a záznamy koncertů pro Český rozhlas.

Jeho diskografie zahrnuje dále nahrávku unikátního rukopisu renesanční polyfonie Kodex Speciálník a nejnovější CD Píseň písní vydané k 10. výročí založení ansámblu.

CV Vojtěch Semerád

Vojtěch Semerád je absolventem Pražské konzervatoře, Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (obor Sbormistrovství) a Conservatoire National Supérieur de Musique v Paříži (barokní housle ve třídě Françoise Fernandéze). Je finalistou mezinárodní soutěže Telemann-Wettbewerb v Magdeburgu.

Vojtěch Semerád je uměleckým vedoucím vokálního ansámblu Cappella Mariana a členem souboru Collegium Marianum, který se věnuje provádění hudby 17. a 18. století a jako jeden z mála takto profilovaných profesionálních souborů v ČR má na repertoáru nejenom koncertní díla, ale pravidelně se také věnuje scénickým projektům.

Jako sólista a komorní hráč vystupuje na významných evropských pódiích a festivalech (např. Théâtre des Champs-Elysées, Palau de Música Barcelona, Concertgebouw Rotterdam, Wigmore Hall, Gulbenkian Museum v Lisabonu, Pražské jaro) a pravidelně účinkuje se soubory jako Le Poème Harmonique, Les Folies françoises, Les Agrémens ad.

Podílí se na natáčení pro Deutsche Gramophon, Naïve nebo Supraphon a pravidelně též nahrává pro Českou televizi a Český rozhlas.

Jako zpěvák je zván renomovanými ansámbly, jako jsou Huelgas Ensemble nebo Vox Luminis a zaměřuje se na objevování hudby 15. a 16. století ve střední Evropě.

Kontakt

Vojtěch Semerád

umělecký vedoucí
tel.: +420 731 448 347
contact@cappellamariana.com

Michal Medek

agentura Artevisio
tel.: +420 774 335 345
office@artevisio.cz

Paul de Kok

Toccata music management
zastoupení pro Benelux a Německo
tel.: +31 (0)6 81922722
paul@toccatamusic.nl

 

Fotografie ke stažení
Klikněte na vybranou fotografii, klikněte pravým tlačítkem a vyberte možnost Save As, fotografie se uloží v tiskovém rozlišení.