Pro pořadatele

...fantastic clear tone and a glowing, warm choral sound

Frits van der Waa

Volkskrant (NL), 2019

…an outstanding performance by the Cappella Mariana!

Johan van Veen

Musica dei donum (NL), 2018

Cappella Mariana achieves a smoother, purely beautiful tone.

Len Mullenger

MusicWeb International (UK), 2018

….charakteristická je pro ně dokonalá souhra, intonační přesnost, propracování detailů, brilance.

Michaela Freemanová

Harmonie (CZ), 2016

….všechny hlasy souboru byly dokonale barevně vyvážené – při tak malém obsazení je to téměř zázrak!

Věroslav Němec

Harmonie (CZ), 2016

Das geschieht mit leichter Hand und einer entwaffnenden Perfektion.

Stephan Schmidt

Toccata-Alte Musik aktuell (DE), 2015

Podali soustředěný výkon, prostý rutinérství. V předivu hlasů se neztrácel výraz a emocionalita…

Jan Venclík

Opera+, 2021

Todo un regalo para cinco voces checas supieron transmitir a un publico entregado como al mostro al final con una grande y sonora ovacion de varios minutos de duracion.

Manuel Cabrera

Beckmesser (ES), 2021

Cappella Mariana je komorní vokální soubor, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka.

Vystoupení ansámblu se setkala s nadšeným přijetím publika, kritika cení především expresivitu projevu a citlivý přístup k práci s textem. Cappella Mariana vznikla v roce 2008 a jako jeden z mála domácích vokálních souborů se zaměřuje na uvádění pozapomenutých děl vrcholné vokální polyfonie z oblasti italské, vlámské či anglické renesance. Umělecky zastřešuje koncertní cyklus s názvem Postní pátky, navazující na tradici hudebních představení u křižovníků u Karlova mostu.

Členy souboru jsou mezinárodně renomovaní pěvci, kteří se věnují interpretaci barokní a předromantické hudby a účinkují na prestižních českých a zahraničních pódiích. V roce 2014 se Cappella Mariana výrazně podílela na oslavách Českého roku hudby. Dnes je ansámbl pravidelně zván na prestižní festivaly Oude Muziek Utrecht, Laus Polyphoniae Antwerpen, Klangvokal Dortmundu, MAfestival Brugge, Tage Alter Musik Regensburg, Innsbrucker Festwochen, Svatováclavský hudební festival či Concentus Moraviae.

Diskografie ansámblu zahrnuje profilovou nahrávku pod názvem Sacrum et Profanum, dále nahrávku Praga Magna s hudbou rudolfínské Prahy a nahrávku unikátního rukopisu renesanční polyfonie Kodex Speciálník. K 10. výročí založení ansámbl nahrál CD Píseň písní a v roce 2019 jako svůj pátý titul vydal u nakladatelství Supraphon CD Praga Rosa Bohemiae.

Ansámbl působí pod uměleckým vedením Vojtěcha Semeráda, který po ukončení studií na Univerzitě Karlově v Praze a Conservatoire national supérieur v Paříži dále prohlubuje studium vokální polyfonie a zaměřuje se na objevování hudby 15. a 16. století ve střední Evropě.

Vojtěch Semerád je absolventem Pražské konzervatoře, Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (obor Sbormistrovství) a Conservatoire National Supérieur de Musique v Paříži (barokní housle ve třídě François Fernandéze). Je finalistou mezinárodní soutěže Telemann-Wettbewerb v Magdeburgu.

Vojtěch Semerád je zakladatelem a uměleckým vedoucím vokálního ansámblu Cappella Mariana, se kterým uvádí každoročně pražský cyklus koncertů Postní pátky a vystupuje na domácích a evropských pódiích.

Je také členem souboru Collegium Marianum a jako sólista či komorní hráč vystupuje na významných evropských pódiích a festivalech (Thêatre Champs Elyssée, Palau de Música Barcelone, Concertgebouw Rotterdam, Tage Alter Musik Regensburg, Bachfest Leipzig, Pražské jaro ad.) a pravidelně účinkuje se soubory jako Le Poème Harmonique, Les Folies Françoises, Les Agrémens ad. Podílí se na natáčení pro Deutsche Gramophon, Naïve nebo Supraphon a pravidelně též nahrává pro Český rozhlas.

Jako zpěvák je zván renomovanými ansámbly jakou jsou Huelgas Ensemble nebo Vox Luminis a svou badatelskou činnost zaměřuje na objevování hudby 15. a 16. století ve střední Evropě.

Kontakt

Vojtěch Semerád

umělecký vedoucí
tel.: +420 731 448 347
contact@cappellamariana.com

Michal Medek

agentura Artevisio
tel.: +420 774 335 345
office@artevisio.cz

Paul de Kok

Toccata music management
zastoupení pro Benelux a Německo
tel.: +31 (0)6 81922722
paul@toccatamusic.nl