O souboru

Cappella Mariana je komorní vokální soubor, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka.

Vystoupení ansámblu se setkala s nadšeným přijetím publika, kritika cení především expresivitu projevu a citlivý přístup k práci s textem.

Cappella Mariana vznikla v roce 2008 a jako jeden z mála domácích vokálních souborů se zaměřuje na uvádění pozapomenutých děl vrcholné vokální polyfonie z oblasti italské, vlámské či anglické renesance.

Umělecky zastřešuje koncertní cyklus s názvem Postní pátky, navazující na tradici hudebních představení u křižovníků u Karlova mostu.

Členy souboru jsou mezinárodně renomovaní pěvci, kteří se věnují interpretaci barokní a předromantické hudby a účinkují na prestižních českých a zahraničních pódiích. V roce 2014 se Cappella Mariana výrazně podílela na oslavách Českého roku hudby.

Dnes je ansámbl pravidelně zván na prestižní festivaly Oude Muziek Utrecht, Laus Polyphoniae Antwerpen, Klangvokal Dortmund, MAfestival Brugge, Tage Alter Musik Regensburg, Innsbrucker Festwochen, Svatováclavský hudební festival či Concentus Moraviae.

Diskografie ansámblu zahrnuje profilovou nahrávku pod názvem Sacrum et Profanum, dále nahrávku Praga Magna s hudbou rudolfínské Prahy a nahrávku unikátního rukopisu renesanční polyfonie Kodex Speciálník.

K 10. výročí založení ansámbl nahrál CD Píseň písní a v roce 2019 jako svůj pátý titul vydal u nakladatelství Supraphon CD Praga Rosa Bohemiae.

Ansámbl působí pod uměleckým vedením Vojtěcha Semeráda, který po ukončení studií na Univerzitě Karlově v Praze a Conservatoire national supérieur v Paříži dále prohlubuje studium vokální polyfonie a zaměřuje se na objevování hudby 15. a 16. století ve střední Evropě.

Nejbližší koncerty