Vojtěch Semerád

Vojtěch Semerád je absolventem Pražské konzervatoře (viola), Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (obor Sbormistrovství) a Conservatoire National Supérieur de Musique v Paříži (barokní housle ve třídě François Fernandéze). Je finalistou mezinárodní soutěže Telemann-Wettbewerb v Magdeburgu. Svůj zájem o gregoriánský chorál a vokální polyfonii rozšiřuje v doktorandském studiu na papežském institutu Musica Sacra v Římě.

Vojtěch Semerád je uměleckým vedoucím vokálního ansámblu Cappella Mariana, s kterým uvádí každoročně cyklus koncertů Postní pátky.

Je členem souboru Collegium Marianum, který se věnuje provádění hudby 17. a 18. století a jako jeden z mála takto profilovaných profesionálních souborů v ČR má na repertoáru nejenom koncertní díla, ale pravidelně se také věnuje scénickým projektům. Soubor kromě pravidelné koncertní činnosti v Praze realizuje rozsáhlé projekty s významnými zahraničními dirigenty, sólisty, režiséry a choreografy (Andrew Parrot, Peter Kooij, Sergio Azzolini, Benjamin Lazar ad.).

Jako sólista a komorní hráč vystupuje na významných evropských pódiích a festivalech (Thêatre Champs Elyssée, Palau de Música Barcelone, Concertgebouw Rotterdam, Tage Alter Musik Regensburg, Bachfest Leipzig, Pražské jaro ad.) a pravidelně účinkuje se soubory jako Le Poème Harmonique, Les Folies Françoises, Les Paladins, Ensemble Inegal. Podílí se na natáčení pro Deutsche Gramophon, Naïve nebo Supraphon a pravidelně též nahrává pro Českou televivzi a rozhlas.

Nejbližší koncerty

 • 7. 8. 2020

  Píseň písní

  San Sebastian (Španělsko)
  Koncert zrušen (Covid-19)
 • 8. 8. 2020

  Píseň písní

  Monastery of Estibaliz, San Sebastian

  Koncert zrušen (Covid-19)

 • 9. 8. 2020

  Píseň písní

  Jaca, provincie Huesca, Španělsko

  Koncert zrušen (Covid-19)